Kurumlar

birFİKRİNmiVAR?'ı yaratan ve 2007'den beri yürüten ve girişimcilerin hayallerine kavuşmasında büyük rol oynayan LabX, Türkiye’nin en önemli yatırım bankası olan Aktif Bank, havacılık alanında çığır açan Pegasus, küçük ev altetleri’nin öncü markası Arzum, yenilikçi ve en ilerici buluşları ile Inventram’ın destekleri ile çok büyük bir orgnizasyon ile 360 ekranlarında

İş Ortaklarımız Hakkında:

LabX, Türkiye'nin en büyük girişimcilk yarışması birFİKRİNmiVAR?'ı hayata geçiren Fuat Sami tarafından 2007'de kurulmuştur. Şirketimiz ülkemizdeki girişimcilik kültürünü geliştirmek, desteklemek ve potansiyeli yüksek iş fikirlerini ve yürüyen projeleri bulup onları hayata geçirmek misyonunu edinmiştir. LabX farklı yaklaşımları ve iş modeli ile Türkiye'yi ilk defa Melek Yatırımcılık konsepti ile tanıştırmış ve şimdiden yedi iş fikrini başarıyla hayata geçirerek girişimcileri kendi işlerinin patronu yapmış ve hayallerini gerçekleştirmiştir.    TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Girişim Sermayesi Sektör Meclisi, GYİAD, KİBİSAD, Medventures gibi ulusal ve uluslararası kurumlarda yönetim seviyesindeki faaliyetleri ile LabX, Türk girişimciler için fark yaratmayı hedeflemektedir.

DAP Yapı olarak sektördeki engin tecrübemizden hareket ederek insana ve çevreye duyduğumuz saygıyla dünü, bugünü ve yarını gelecekle buluşturuyor, yapı sektöründe çığır açan projelerimizle geleceği inşa etmeye devam ediyoruz. “Gelecek” fikri üzerine geliştirilen gerek mimari, gerekse yatırım değeri olarak üstün nitelikli yeni yaşam ve iş alanlarıyla insanımız ve ülkemiz için daima “doğru alanda projeler” üretmek için çalışıyoruz. Bu anlayış çerçevesinde tutkuyla bağlı olduğumuz işimizi, insanımıza modern yaşam biçimleri, şehrimize ve ülkemize de model yaşam alanları sunmanın çabası içinde yürütüyoruz.

DAP Yapı, ülkemizin yapı anlayışını değiştirme misyonuyla gerçekleştirdiği farklı ve çizgi dışı projeleriyle Türkiye ekonomisine katma değer, insanımızın yaşamına da artı değer sağlamaktadır. Su, doğa ve gelecek konseptinden hareketle oluşturduğu yaşam alanlarıyla DAP Yapı, bugün model alınan bir şirket konumuna gelmiştir. DAP Yapı, uzun yıllara dayanan sektörel tecrübenin ışığında ilk markalı konut projelerini 1999’da gerçekleştirmesiyle varlık kazanmıştır. “Şelale” konsepti kullanılarak gerçekleştirilen bu projeyle Kâğıthane’nin adeta çehresi değişmiştir.

Pimtaş Plastik , 1977 yılında kurulmuş olup, üretime başladığı andan itibaren plastik inşaat malzemelerinin (Boru, Ek parça, Küresel Vana, Kelebek Vana, Çekvalf, Rakor, Havuz ve Tesisat teknik ekipmanları) kendine özgü tasarımını ve imalatını yapan, plastik sektöründeki uluslar arası öncü kuruluşlardan biridir.

Bugün Pimtaş Plastik , ISO 9001 kalite yönetim sistemine ve TSE Belgesine sahip olarak en yeni teknolojik altyapı, makine ve kalıp sistemleri ile başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 36 ayrı ülkeye ihracat yapan tüketicinin memnuniyetini ve güvenini kazanmış bir firmadır.

 Firmamız, birisi Gebze Plastikçiler Organize Sanayi bölgesinde bulunan 20000 m2 kapalı alana ve 6000 m2 açık stok sahasına sahip fabrikasında ve diğeri Gebze E5 Eskihisar sapağında bulunan 3000 m2 kapalı alanı ve 4000m2 açık stok sahasına sahip iki ayrı üretim tesisinde yıllık toplam 12000 ton üretim kapasitesi ve 200 ü aşkın tecrübeli çalışanıyla hizmet vermektedir.

Pimtaş Plastik olarak 1977 yılından beri müşterilerimize daha kaliteli ürünler ve hizmetler sunabilmek için üretiyor ve her geçen yıl kendimizi yeniliyoruz.

Albaraka Türk Katılım Bankası olarak, Türkiye'de faizsiz bankacılığa öncülük ederek 1984'te kurulduk ve 1985'te aktif olarak hizmet vermeye başladık. Ortadoğu'nun güçlü sermaye gruplarından olan Albaraka Bankacılık Grubu (ABG), İslam Kalkınma Bankası (IDB) ile Türk ekonomisine yarım yüzyıldan fazla hizmet veren yerli bir sanayi grubunun öncülüğünde kurulan bir katılım bankası olarak, Türkiye'deki faaliyetlerimizi 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'na uygun olarak sürdürmekteyiz.

31.09.2017 tarihi itibariyle ortaklık yapımızda; yabancı ortakların payı %66,00, yerli ortakların payı %8,95, halka açık olan pay ise %25,05'tir.

Turna.com, Dr. Abdulkadir Kırmızı öncülüğünde 2014 Kasım’da kuruldu.
2015 Haziran’da Uçak bileti satışları başladı. Türkiye’de ilk kez puan kazandırıp, toplanan puanlarla sonraki uçuşları bedavaya getiren bir platform hayata geçti.  2015 Eylül’de Mobil Web uygulaması hayata geçti.2016 Ocak Türkiye’de ilk olarak kredi kartı puanlarının kullanılabilmesi sağlandı. Bu sayede kredi kartında biriken puanlar Turna Puan'a çevrilebiliyor ve son kullanma tarihi olmadan uçak bileti satın alırken kullanılabiliyor.
2016 Ekim’de Turna.com, Uzakrota 2016 Seyahat Ödülleri’nde sektör temsilcilerinden oluşan jüri tarafından "En İyi Yerli Havayolu Rezervasyon Sitesi" seçildi.
2017 Ekim 2017'de seyahatin en iyisi Turna.com oldu. Turizm ve Seyahat kategorisinde 2017 Altın Örümcek ödülünün sahibi olduk.

Ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında küçük ve orta ölçekli işletmelerin payını ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla, Küçük ve Orta Ölçekli işletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı kurulmuştur. Kuruluşun kısa adı KOSGEB’dir. KOSGEB, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile ilgili bir Kamu Kuruluşu olup, tüzel kişiliği haiz ve bütün işlemlerinde özel hukuk hükümlerine tabidir.

Doğtaş bugün; Dünya’nın birçok seçkin noktasında bulunan iki yüzün üzerindeki konsept mağazasıyla, Türkiye’nin en önemli markaları arasında yer alıyor. Gelişmiş sosyal sorumluluk bilinciyle bugüne kadar eğitime verdiği destek, TEMA ile yaptığı işbirlikleri, Doğtaş Çocuk Resim Yarışması, Doğtaş Tiyatrosu, Çanakkale Savaşları temalı Doğtaş Gezici Müzesi gibi birçok alanda topluma katkıda bulunan Doğtaş, halkın beğenisini kazanmış, kazandığı beğeniyi de tasarım, hizmet, müşteri ve kalite ödülleriyle tescillemiş durumdadır. Öncü çalışmalarıyla sektöründe takip edilen ve örnek alınan Doğtaş; kalite ve tasarım anlayışıyla yaşam tarzlarını belirleyen ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen güçlü bir konumdadır.

İnventram A.Ş. Koç Holding ve Koç Üniversitesi ortaklığı ile Nisan 2010'da kurulmuş bir erken aşama teknoloji, inovasyon ve fikri mülkiyet hakları yatırım, ticarileştirme ve danışmanlık şirketidir. İnventram'ın amacı erken aşamadaki, pazar potansiyeli olan yenilikçi ve teknolojik buluşları en doğru iş modelleri ile ticarileştirmektir. Teknoloji ve inovasyon temelli yeni kurulmuş ve kurulmakta olan girişimlere hisse yatırımları yapmakta ve satış desteği vererek gelir ortağı olmaktadır. Buna ilaveten Üniversite araştırmacıları ve girişimcilerin projelerinin şirketleşmesi sürecine hissedar olarak katılarak her türlü kurumsal desteği vermekte, buluşçu ve araştırmacılara ticari olarak değerlendirilebilir çeşitli fikri haklarının ve teknolojilerinin tespiti, geliştirilmesi, patentlenmesi, ürünleştirilmesi, bu fikri haklar ve teknolojilerinin devri, lisanslanması ve/veya bunlar ile ilgili olarak farklı iş modelleri tesis etmek suretiyle ticarileştirilmesini sağlamaktadır. Bunun sonucunda fikri sermayeler toplumun hayat standardını yükseltecek ürün ve hizmetlere dönüştürülmektedir.

Sevgili dostlarımız ve iş ortaklarımız,  Şirketimizi Şubat 2010’da kurduk, ve ilk günden beri fark yaratmak ve hizmet kalitemizi geliştirmek için çalıştık, her zaman en iyisini hedefledik. Aralık 2016’da, hem bizim için hem de Türkiye pazarlama sektörü için, çok güzel bir anlaşmanın resmi imzalarını attık:  Pazarlama ve perakende sektöründe özelleşmiş uluslararası şirketler grubu ALTAVIA, Dekatlon Buzz’ın çoğunluk hisselerini satın aldı. Ve artık, 1500 çalışanıyla, Avrupa, Asya Pasifik ve Kuzey Amerika’da 26 farklı ülkede 34 ofisiyle büyük bir ailenin parçasıyız.

Yaratıcı endüstri düzenli bir devinim halinde ve biz dijital dünyaya doğmuş bir şirketiz. Bu ortaklık ile birlikte Altavia grubunun küresel ağı ve bilgi birikiminden faydalanma ve iş ortaklarımız için bütünleşik bakış açısıyla hizmet verme imkanımız olacak.