FUAT SAMİ

Sevgili Girişimciler,

BirFİKRİNmiVAR? Girişimcilik Serüveni 5. senesinde tekrardan karşınızda. Sıfırdan başlattığımız bu oluşum başlı başına bir girişimcilik hikayesi haline geldi. 2007 senesinde 100.000 TL ödül ile başladığımız yarışmamız, 5. senesinde Türkiye'nin önde gelen kanalı TV8'de yayınlanacak ve birbirinden önemli ödüllerin dağıtılacağı bir TV yarışma şovu haline gelmiştir.

Geçtiğimiz 4 sene içerisinde yarışmayı kazanan üç genç girişimcinin şirketini LabX Melek Yatırımcı Ağımız vasıtası ile kurduk ve yarışmamızın büyümesi ile daha nice gencimizin şirketini kurmayı hedefliyoruz. İlk yarışmanın kazananı Begüm Buğdaycı, bir seneden az bir sürede şirket değerini dörde katladı; ikinci senenin kazananı Ahmet Bahadır Özdemir ise şirketini kurarak satışlarına devam ediyor ve geçen senenin birincisi Abdullah Erdoğan Özyeğin Üniversitesi'nde ofisini açarak çalışmalarına başladı.

Yarışmamız beşinci senesinde yepyeni formatı, büyük iş ortakları ve ödüller ile birçok insana  ulaşmayı ve bir girişimcimize yepyeni bir şirket kurmayı hedeflemektedir. 13 bölümden oluşacak bir TV yarışma maratonu olarak birFİKRİNmiVAR?, birçok gence tüm Türkiye'nin önünde fikirlerini sunma fırsatı verecek.

Bu senenin başarı hikayesini yaratmak ve TV8'de Türk izleyicisinin önünde kıyasıya mücadele etmek üzere tüm girişimcilerimizin başvurularını bekliyoruz.

En kısa zamanda jüri gününde görüşmek dileğiyle...

Fuat Sami - LabX Genel Müdürü ve birFİKRİNmiVAR? Yaratıcısı