Kurumlar

Bir Fikrin mi Var?ı yaratan ve 2007'den beri yürüten ve girişimcilerin hayallerine kavuşmasında büyük rol oynayan LabX, bu sezon da gençlerimiz için harika şirket ve jüri ailesi oluşturdu. Bu yıl 5-17 yaş gençlerimizin girişimciliği için buradayız!

İş Ortaklarımız Hakkında:

LabX, Türkiye'nin en büyük girişimcilk yarışması birFİKRİNmiVAR?'ı hayata geçiren Fuat Sami tarafından 2007'de kurulmuştur. Şirketimiz ülkemizdeki girişimcilik kültürünü geliştirmek, desteklemek ve potansiyeli yüksek iş fikirlerini ve yürüyen projeleri bulup onları hayata geçirmek misyonunu edinmiştir. LabX farklı yaklaşımları ve iş modeli ile Türkiye'yi ilk defa Melek Yatırımcılık konsepti ile tanıştırmış ve şimdiden yedi iş fikrini başarıyla hayata geçirerek girişimcileri kendi işlerinin patronu yapmış ve hayallerini gerçekleştirmiştir.    TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Girişim Sermayesi Sektör Meclisi, GYİAD, KİBİSAD, Medventures gibi ulusal ve uluslararası kurumlarda yönetim seviyesindeki faaliyetleri ile LabX, Türk girişimciler için fark yaratmayı hedeflemektedir.

2011 yılında 40 öğretmen 150 öğrencimizle İstanbul’da temellerini attığımız bugün  ise binlerce çalışan on binlerce öğrenci ile okul öncesi, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi, fen lisesi, mesleki ve teknik Anadolu liselerinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden kurumumuz Türk eğitim sektörünün en önemli markalarından biridir.

Mektebim Koleji olarak 1928 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Millet Mekteplerinden aldığımız adımız ile eğitimde kalite anlayışını, ülkemizin birçok noktasında ulaştırarak öğrencilerimize dünya standartlarında eğitim imkânı sunuyoruz.

Ders içeriklerimizi ve eğitim modelimizi çocuklarımızın; bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal gelişimlerini ön planda tutarak oluşturuyor, yabancı dil eğitimimizle öğrencilerimize dünya vatandaşı olma imkânı sağlıyoruz.

“Bütünsel Eğitim Modeli” ile araştıran, proje üreten, takım çalışmasına yatkın, lider karakterli ve en az bir yabancı dili çok iyi konuşabilen öğrenciler yetiştirerek okul öncesinde “Dünya Benim Oyun Alanım”, ilkokulda “Dünya Benim Keşif Alanım”, ortaokulda “Dünya Benim Proje Alanım” ve lisede de “Dünya Benim Yaşam Alanım” mottolarıyla eğitim öğretim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.
Her öğrencimizin değerli ve öncelikli olduğunu, farklı ilgi ve ihtiyaçları olduğunu biliyor, çocuklarımızı ve gençlerimizi teknoloji okuryazarı, girişimci, sosyal anlamda gelişmiş, etkili yetişkinler olarak yarınlara hazırlıyoruz. Ulusal ve uluslararası akademik disiplinlerden faydalanarak oluşturduğumuz ders içerikleri ve eğitim modellerimizle geleceği inşa edecek, yepyeni bakış açılarıyla yaşadıkları ülkeyi ve dünyayı güzelleştirecek, yenilikçi fikir ve buluşlarıyla insanlığa katkı sağlayacak bireyler yetiştiriyoruz.

Mektebim Koleji olarak çıktığımız bu yolda emin adımlarla yürümeye devam edecek, aydınlık bir geleceğe yeni nesilleri hazırlamanın heyecanını hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz.

Startup'lar için Microsoft Kurucular Merkezi, sektör lideri yapay zeka hizmetlerine, uzman rehberliğine ve geleceğe hazır bir startup oluşturmak için gereken temel teknolojiye erişim sağlayarak startup'ların yenilikçiliği radikal bir şekilde hızlandırmasına yardımcı olur.

 

Pimtaş Plastik, 7 Büyük üretim fabrikası, 6 markası ve 600 den fazla çalışanı ile geçmişten gelen deneyimi ve günümüzün üstün teknolojisini birleştirerek, yüksek marka kalitesi ve dinamik bir insan kaynağı ile müşterilerine hizmet vermektedir.

1977 yılında kurulan ve %100 yerli sermaye şirketi olan Pimtaş Plastik, üretmekte olduğu, kendine özgü tasarımlara sahip olan 15.000 den fazla ürün çeşitliliği ile plastik sektöründe bulunan öncü kuruluşlardan biridir.

46 yıl önce temelleri atılırken ki içinde bulunduğu o heyecanı hiç kaybetmeden günümüze kadar gelen Pimtaş Plastik, kendisine koymuş olduğu hedefler doğrultusunda geleceğe güvenle ilerlemektedir.

Ürünlerini 110 ülkede müşterilerine ulaştıran Pimtaş Plastik, ülkemizde ise 81 ilin tamamına yayılan geniş bayi ağı ile müşterilerine ulaştırmaktadır. %100 müşteri memnuniyeti ilkesine sahip olan Pimtaş Plastik, müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün gruplarını sürekli olarak geliştirmekte ve yeni ürünler eklemektedir.

ISO 9001 kalite yönetim sistemine ve Uluslararası Kalite Belgelerine sahip olan Pimtaş Plastik, en yeni teknolojik altyapı, makine ve kalıp sistemleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Ürettiği yüksek kaliteli ürünleri ile birlikte benimsemiş olduğu yüksek müşteri memnuniyeti politikası ile müşterilerinden gelen geri bildirimleri , müşteri destek personelleri ile özenle inceliyor ve müşteri memnuniyeti sağlamak için gerekli özveri ile çalışmalarına devam ediyor.

Pvc Boru, Pvc Ek parça, Pvc Küresel Vana, Pvc Kelebek Vana, Pvc Çekvalf, Pvc Rakor, Pp Boru, Pp Ek Parça, HDPE Boru, Kangal Boru, EF Ek parça, Kaplin Ek Parçalar, Kaplin Vanalar, Vana Kutuları, Havuz Ekipmanları ve Damla Sulama Boru ve Ek parçaları başta olmak üzere tüm ürünlerin üretimini 7 Büyük Fabrikasında gerçekleştirmektedir.

Turna.com, Dr. Abdulkadir Kırmızı öncülüğünde 2014 Kasım’da kuruldu.
2015 Haziran’da Uçak bileti satışları başladı. Türkiye’de ilk kez puan kazandırıp, toplanan puanlarla sonraki uçuşları bedavaya getiren bir platform hayata geçti.  2015 Eylül’de Mobil Web uygulaması hayata geçti.2016 Ocak Türkiye’de ilk olarak kredi kartı puanlarının kullanılabilmesi sağlandı. Bu sayede kredi kartında biriken puanlar Turna Puan'a çevrilebiliyor ve son kullanma tarihi olmadan uçak bileti satın alırken kullanılabiliyor.
2016 Ekim’de Turna.com, Uzakrota 2016 Seyahat Ödülleri’nde sektör temsilcilerinden oluşan jüri tarafından "En İyi Yerli Havayolu Rezervasyon Sitesi" seçildi.
2017 Ekim 2017'de seyahatin en iyisi Turna.com oldu. Turizm ve Seyahat kategorisinde 2017 Altın Örümcek ödülünün sahibi olduk.

Doğtaş bugün; Dünya’nın birçok seçkin noktasında bulunan iki yüzün üzerindeki konsept mağazasıyla, Türkiye’nin en önemli markaları arasında yer alıyor. Gelişmiş sosyal sorumluluk bilinciyle bugüne kadar eğitime verdiği destek, TEMA ile yaptığı işbirlikleri, Doğtaş Çocuk Resim Yarışması, Doğtaş Tiyatrosu, Çanakkale Savaşları temalı Doğtaş Gezici Müzesi gibi birçok alanda topluma katkıda bulunan Doğtaş, halkın beğenisini kazanmış, kazandığı beğeniyi de tasarım, hizmet, müşteri ve kalite ödülleriyle tescillemiş durumdadır. Öncü çalışmalarıyla sektöründe takip edilen ve örnek alınan Doğtaş; kalite ve tasarım anlayışıyla yaşam tarzlarını belirleyen ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen güçlü bir konumdadır.

Temelleri, 1950’li yılların başlarında Kazım Kolbaşı, Kemal Kolbaşı ve İbrahim Kolbaşı tarafından atılan ve 1966’da yerli bir marka olarak doğan Arzum, 50 yılı aşkın köklü tarihiyle Türkiye’de yüksek marka bilinirliğine ve hane penetrasyonuna ulaşmış, başarısını kısa sürede uluslararası boyuta taşımıştır. 50 yılı aşkın yolculuğunda inovasyon ve tasarımı odağına alarak ortaya çıkardığı ürünlerle tüketicilerinin hayatlarına kolaylık sunan Arzum, paydaşlarına en fazla değeri yaratmayı hedefleyen ödüllerle özdeşleşmiş, samimi, güvenilir bir marka olmuştur. Dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca eve ulaşan Arzum, global marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.