Yarışma Hakkında


‘Bir Fikrin mi Var?’ Girişimcilik Yarışması son 16 senede hem Türkiye’den hem Dünya’dan on binlerce girişimci ve milyonlarca izleyiciye ulaşarak ülkemizin en büyük girişimcilik markası ve platformu haline gelmiştir.

Bir Fikrin mi Var Girişimcilik Yarışması, her sene artan katılımıyla, Türkiye genelinde bir marka yaratarak, öğrencilere, akademisyenlere ve tüm halkımıza girişimci olma ve şirket kurma alanında yeni fırsatlar yaratmaktadır – bugüne kadar onlarca şirket bu platform vasıtası ile kurulup milyonlarca TL’lik değerlere ulaşmışlardır.


Bugüne kadar binlerce genç girişimcinin iş fikirlerini hayata geçirmeleri için başlıca başvuru noktası haline gelen ‘Bir Fikrin mi Var?’ yayın hayatı boyunca NTV, TV8, SKYTÜRK, 360 ve TRT Haber gibi kanallarda boy gösteren yarışmamız bu sezon itibari ile bir gençler sezonu yaparak ciddi ses getirmeyi amaçlamaktadır. 

Son 16 senedir milyonlarca TL yatırım yaparak başarılı girişimcilerin hayallerini gerçekleştiren ‘Bir Fikrin mi Var?’ın 2017 yılında kendi ismiyle girişimcilik kitabı çıkmış ve bu Türk girişimcilik TV formatı Türkiye dışında şu anda Arnavutluk ve Suudi Arabistan ekranlarında de girişimciliği milyonlara aşılamaktadır – hedefimiz tüm Dünya’nın girişimcilik platformu olmaktır. Bizi izleyen ve destekleyen tüm girişimcilerimize sonsuz teşekkürler!