Yarışmanın Amacı


‘Bir Fikrin mi Var?’ın tek amacı girişimcilik ekosistemini geliştirmek ve ülkemizden Dünya çapında girişimlerin çıkmasını sağlamaktır. Bu girişimcilik serüveni son 16 senede hem Türkiye’den hem Dünya’dan toplam 50.000’den fazla girişimciye ulaşarak ülkemizin önde gelen şirketlerinin ve üniversitelerinin desteği ile 2007-2010 yılları arasında Türkiye’nin en büyük üniversitelerarası girişimcilik yarışması ve 2010-2023 seneleri içerisinde de girişimcilik üzerine yayınlanan en büyük TV Show’u haline gelmiştir.

Türkiye’nin en büyük girişimcilik yarışması birFİKRİNmiVAR? Girişimcilik  Serüveni, girişimcilik kültürünü yaymak ve yepyeni iş fikirlerini desteklemek hedefiyle büyük bir misyon edinmiştir:

- Ülkemizdeki nitelikli ve gelecek vaat eden her il, ilçe ve eğitimden insanlar arasında girişimcilik bilincini oluşturmak

- Herkesin yeni iş fikirleri geliştirmelerini teşvik etmek

- Parlak fikirleri başarılı iş planlarına dönüştürme sürecinde desteklemek

- Ticari başarı potansiyeli yüksek iş fikirlerinin hayata geçirilmesine yardım etmek

Misyonunu büyük başarı ile 2007’den itibaren devam ettiren ‘Bir Fikrin mi Var?’, başladığı günden bu yana her sene bir şirket kurarak şu an 10 başarılı girişimcinin kendi işlerinin patronu olmalarını sağlamıştır.

Hedefimiz yarışmamızı her sene daha da büyüterek global ölçekte bir yarışma yaratmak ve yarının yenilikçi şirketlerine öncülük etmektir.