Davut Doğan

Doğanlar Holding, Doğtaş, Kelecek Mobilya, BioTrend Enerji YK Başkanı

1960 yılında Çanakkale’nin Biga ilçesinde doğan Davut Doğan ilk ve orta öğrenimini Biga’da tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Doğan, 1986 yılında memurluktan istifa ederek, 1987 yılında kardeşleri ile Doğtaş A.Ş.’yi kurmuştur.

1999–2009 yılları arasında Biga Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı görevini yürütmüştür. 2003 yılında Türkiye’deki markalı mobilya üreticilerini bir çatı altında toplayarak Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’ni (MOSDER) kurmuş, bir süre dernek başkanlığını da yapmıştır. Doğan, aynı zamanda Türkiye Sanayici ve İş adamları Derneği (TÜSİAD) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) üyesidir. Doğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mobilya Sektör Kurulu Başkanlığını 10 yıl süre ile gerçekleştirmiştir.

2005 Yılında Dünya Girişimcilik Yarışması’nda “Türkiye Finalisti” olmuştur. 2007 yılında Milli Verimlilik Merkezi tarafından “Yılın En Verimli İş Adamı” seçilmiştir. Davut Doğan’ın “İzdüşümü” “İzlenimler” ve “İşte Tecrübelerim” adlı 3 kitabı bulunmaktadır.

Doğanlar Holding A.Ş. ve Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam eden Davut Doğan aynı zamanda melek yatırımcıdır.